Pátracia akcia 11.11.2013, Bratislava – MČ Dúbravka

Dňa 11.11.2013 sa členovia Bratislavskej kynologickej záchranárskej brigády zúčastnili pátracej akcie, ktorá je už v poradí piatou pátracou akciou BKZB v tomto roku. Požiadavku na pátranie po nezvestnom Tomášovi S. (23) sme obdržali priamo od rodičov nezvestného, telefonátom na pohotovostný mobilný telefón. Počas dopoludnia 11.11 sa členovia BKZB zmobilizovali, v spolupráci s OR PZ sa stanovilo miesto (MČ Dúbravka – Polianky) a čas začatia pátrania (17.00hod SEČ).

Hľadaný Tomáš S. bol naposledy videný v piatok 8.11.2013. Odvtedy o ňom neboli dostupné žiadne informácie. Počas víkendu (9.-10.11.2013) prebiehalo policajné pátranie s využitím termovízie v rekreačnej oblasti Devínska kobyla, kde nezvestný rád trávil voľný čas.  Miesto prehľadávania bolo určené na základe indície otca nezvestného – v lese nad VŠ sv. Alžeby, ktorú nezvestný navštevoval, resp. pred časom prestal navštevovať.

Pátracej akcie sa zúčastnilo 10 členov BKZB, 6 členov kolegov zo SARDA, 1 príslušník PZ SR, otec nezvestného a 2 členovia IBHA (International bloodhound academy) s mantrailingovým psom, ktorý bol využitý ako prvý pes na určenie prípadného smeru postupu nezvestnej osoby. Tento pes však neurčil jasný smer postupu na základe pachového predmetu poskytnutého rodinou nezvestného, pretože čas, ktorý ubehol od kedy bol nezvestný naposledy videný, ako aj poveternostné podmienky už úspešné využitie stopárskeho psa neumožnili. Napriek tomu, že sa nepodarilo určiť smer postupu nezvestnej osoby, všetci zúčastnení pokračovali v plošnom prehľadávaním – systémom rojnice v dvoch smeroch. Prehľadávaný terén bol veľmi členitý, či už prevýšením alebo prítomnosťou hustých porastov alebo malinčia a podmienky psovodom aj psom zhoršovala najmä tma, nakoľko pátranie začínalo aj končilo za tmy.

Aj keď sa prehľadala rozlohou veľká plocha, pátranie sa skončilo krátko po 22.00 hod. ako neúspešné.

Matej Šiška

Správa IBHA o pátracej akcii.
 

Nezvestný tomáš

Tomáš Studenič, 23-ročný muž, bol naposledy videný v piatok 8.novembra 2013 okolo obeda na Tománkovej ulici, kde býva. Odtiaľ išiel do lesa, známeho medzi obyvateľmi pod názvom Svíbová, nachádzajúceho sa v Karlovej Vsi. V tomto lese sa často stretávajú mladí ľudia, avšak pri hľadaní ho nenašli ani na frekventovaných miestach. Tomáš je približne 175 centimetrov vysoký, má hnedé vlasy, nosí okuliare a je štíhlej postavy. Naposledy mal oblečené tmavé nohavice a tmavomodrú bundu.

Nakoľko má zdravotné problémy, jeho život by mohol byť ohrozený. Tomáš chodí na Vysokú školu sv. Alžbety, kde strachujúci sa rodičia prosili o pomoc aj ostatných študentov. Na škole sú vylepené plagáty a v pátraní po ňom pomáhajú nielen študenti, ale aj úplne neznámy ľudia.
Pokiaľ ste ho videli, alebo môžete nejako pomôcť v pátraní alebo nájdení Tomáša, ozvite sa na telefónne číslo: 0961 034 155 alebo na bezplatné číslo 158.

Autor: Lucia Kuglerová

Zdroj: www.Zaujimavosti.net


 

 

Muž, ktorého našli v ramene Dunaja, bol nezvestný Tomáš (†23)

04. 12. 2013


BRATISLAVA - Polícia už pozná totožnosť mŕtveho muža, ktorého našli v utorok popoludní v mŕtvom ramene Dunaja. Ide o 23-ročného Tomáša, nezvestného od 8. novembra.

V osudný deň odišiel z domu do lesa Svíbová v bratislavskej Karlovej Vsi a viac sa neozval. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, privolaný lekár na mieste vylúčil cudzie zavinenie, presnú príčinu jeho smrti určí až nariadená súdna pitva.

TEXT: SITA